Kończy się budowa ronda w Poznaniu. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo oraz płynność ruchu w tym rejonie

rondo, Szczepankowo fot. PIM

Prace przy nowym rondzie u zbiegu ulic Ługańskiej, Michałowo i Szczepankowo dobiegają końca, jak zapewniają Poznańskie Inwestycje Miejskie. Inwestycja jest już prawie gotowa i ma poprawić bezpieczeństwo oraz płynność ruchu w tym rejonie Poznania.

– Po przebudowie wszystkich kolizji teletechnicznych, energetycznych i wodociągowych powstała już konstrukcja nawierzchni jezdni i drogi rowerowej, włącznie z warstwą ścieralną – wylicza Tomasz Płóciniczak, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Tam, gdzie było to możliwe, zakończyły się również prace brukarskie na chodnikach. Pozostała część tych prac zostanie wykonana po ułożeniu kanału technologicznego i kanalizacji kablowej, która pozwoli doświetlić przejścia dla pieszych.

Przetarg na budowę ronda został ogłoszony w lutym, w marcu PIM ogłosił wyniki – najkorzystniejszą ofertę przebudowy złożył poznański Tormel z ceną brutto 2 138 726,89 zł i okresem gwarancji/rękojmi wynoszącym 60 miesięcy – a prace rozpoczęły się w maju. Rozwiązania przyjęte na rondzie nie tylko miały poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu, ale także stanowić kontynuację istniejącego ciągu pieszo-rowerowego na ul. Ługańskiej oraz drogi dla rowerów w kierunku południowo-wschodnim na ul. Szczepankowo. Teraz rowerzyści będą mieli możliwość bezpiecznego włączenia się do ogólnego ruchu i zjazdu z ronda w każdym kierunku, a dla pieszych z dysfunkcją wzroku, zgodnie ze standardami Poznania, zamontowano nawierzchnię fakturową.

Na rondzie wkrótce zostaną też zamontowane słupy oświetleniowe, wysiana trawa oraz namalowane oznakowanie pionowe i poziome.

Źródło: PIM

Podziel się: