Koncertowy październik w CK Zamek

CK Zamek
Finał konkursu „Gramy u siebie”, pieśni kurpiowskie w wydaniu jazzowym, muzyka o tajemnicach natury i dwa festiwale: Światłodźwięki oraz Poznańska Wiosna Muzyczna. Warto w październiku wybrać się do Zamku!

2 października Zamek zaprasza na finał akcji „Gramy u siebie” edycji 2020. w Sali Wielkiej o godzinie 20.00 wystąpią trzy zespoły: Camping Hill, Yelram i Eleanor Gray.

4 października o 19.00 w cyklu JazZamek #33 w Sali Wielkiej wystąpi Łukasz Ojdana – pianista i kompozytor znany jazzowej publiczności przede wszystkim ze znakomitego trio RGG, z którym nagrywa i koncertuje od 2013 roku. Kurpian Songs & Meditations to pierwsza w pełni autorska płyta Łukasza Ojdany, na której muzyk mierzy się z tradycyjnymi melodiami kurpiowskimi.

9 i 10 października o godzinie 19.00 w Sali Wystaw będzie można spotkać się z URO 7 PIECZEŃ. Pod szyldem małego domowego wydawnictwa Uroruro.manufucktura kryje się jeden człowiek: Dariusz Franek. Ideą wydawnictwa jest tworzenie sztuki i jej prezentacja w formie darowania. Wstęp na wydarzenia organizowane przez wydawnictwo jest bezpłatny.

11 października o 18.00 i o 20.00 Welt Kolektyw zaprasza na Scenę Nową na opowieść o odkrywaniu tajemnic natury – „Szukaj lasu”. To opowieść o relacjach między nią a człowiekiem i emocjach, które w nas wyzwala. Projekt jest próbą ukazania indywidualnej relacji człowieka z lasem. Każdy z nas pokłada w nim swoją tajemnicę. Jego energia pomaga
w oczyszczeniu umysłu, wyciszaniu nadmiaru emocji i bodźców na nie wpływających.

Festiwal Światłodźwięki zaprasza 16 i 17 października o 19.30 do Sali pod Zegarem. To piąta edycja międzynarodowego festiwalu sztuki audiowizualnej, podczas której artyści reprezentujący różne dyscypliny sztuki i IT połączą muzykę improwizowaną, obraz, dźwięk i światło, a przede wszystkim swoje pomysły i siły, by tworzyć na żywo, na oczach gości, sztukę na najwyższym poziomie.

Natomiast 21 października o 21.00 na Scenie Nowej rozpocznie się 49. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Poznańska Wiosna Muzyczna”. Koncert został przeniesiony z marca z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. Na scenie zobaczymy wspaniałych artystów i wysłuchamy oryginalnych muzycznych kompozycji.

CK Zamek, el

Podziel się: