Komunikacja miejska 11 listopada. Szykują się spore zmiany!

fot. Wojtek Lesiewicz

Z powodu Imienin Ulicy Święty Marcin i Biegu Niepodległości inaczej będą kursować autobusy i tramwaje w centrum Poznania. Ulice Święty Marcin, al. Niepodległości i Grunwaldzka zostaną zamknięte dla ruchu kołowego.

Bieg Niepodległości

Bieg Niepodległości rozpocznie się 11 listopada o godz. 11.11, ale utrudnień na trasie biegu można się spodziewać już od 10 listopada – tego dnia o godzinie 23.00 zamknięty dla ruchu zostanie odcinek ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga, a parkować nie będzie tam można już od godziny 18.00. Natomiast 11 listopada utrudnienia będą już od godziny 10.30. Uczestnicy biegu wyruszą ze startu na ul. Grunwaldzkiej, na wysokości Śniadeckich, i przebiegną 10 km ulicą Grunwaldzką (jezdnią północną), przez skrzyżowanie ul. Cmentarnej i Wieruszowskiej, gdzie zawrócą i jezdnią południową ul. Grunwaldzkiej dobiegną do mety przy MTP. Przywrócenie stałej organizacji ruchu nastąpi po zakończeniu biegu, maksymalnie do godziny 16.00.

“Ruch pojazdów na trasie biegu zostanie wstrzymany i będzie wznawiany stopniowo po przebiegnięciu ostatniego zawodnika” – informuje Urząd Miasta Poznania. – “Utrudnień w ruchu można spodziewać się od godz. 10.30 do 14.00. W tym czasie wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na trasie biegu, a ruch tramwajów i autobusów zostanie podporządkowany czasowej organizacji ruchu. Przejazd poprzeczny przez trasę biegu udostępniany będzie w miarę możliwości przez policję i Nadzór Ruchu MPK. Poza śluzami nie będzie możliwości wjazdu na biegowy odcinek ul. Grunwaldzkiej z ulic bocznych i innych wjazdów”.

Zamknięcie dla ruchu ulicy Grunwaldzkiej spowoduje zmiany tras linii tramwajowych nr 3, 6 i 15 (od pierwszych kursów do około godz. 16.00) oraz linii autobusowej nr 193 (w godz. od około 10.00 do 16.00).

Linia nr 3
BŁAŻEJA -… – Roosevelta – Dąbrowskiego – Przybyszewskiego – Grunwaldzka – BUDZISZYŃSKA

Linia nr 6
MIŁOSTOWO -… – Matyi – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – Grunwaldzka – JUNIKOWO

Linia nr 15
OS. SOBIESKIEGO -… – Roosevelta – Dąbrowskiego – Przybyszewskiego – Grunwaldzka – JUNIKOWO

Linia nr 193
OS. SOBIESKIEGO -… – Bułgarska – Jugosłowiańska – Taczanowskiego – Ściegiennego – Zgoda – GÓRCZYN PKM

Imieniny Ulicy Święty Marcin

11 listopada ulicą Święty Marcin, na odcinku od Al. Marcinkowskiego do al. Niepodległości i pl. Mickiewicza, przejdzie parada i na jej trasie wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne. Od ok. godz. 12.30 do ok. 14.30, zamknięty będzie ruch pojazdów na ul. Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Święty Marcin. Objazd zamkniętych odcinków ulic w rejonie parady wyznaczono ulicami Matyi, Roosevelta i Libelta.

Z tego powodu zmienią także trasy autobusy linii nr 163, 168, 169, 171 i 212 oraz linia tramwajowa nr 16. Te zmiany będą obowiązywać przez cały dzień.

Linia nr 16
Os. SOBIESKIEGO – trasa PST – Roosevelta – rondo Kaponiera – Święty Marcin – Towarowa – most Dworcowy – Roosevelta – PST – OS. SOBIESKIEGO

Linie nr 163, 168 i 169 – autobusy będą kursować objazdem ulicami: Roosevelta i Libelta (w obu kierunkach)
Linia nr 171 – autobusy będą kursować objazdem ulicami: Święty Marcin, Roosevelta i Libelta (w obu kierunkach)
Na trasie objazdu autobusy zatrzymywać się będą (w obu kierunkach) na przystankach Most Teatralny (na jezdni, nie na torowisku) oraz na tymczasowym przystanku Urząd Wojewódzki na al. Niepodległości (po skręcie w lewo z ul. Libelta).

Linie nr 212 i 222 – zmiana trasy przejazdu w noce z 10/11 listopada i 11/12 listopada
Autobusy kursować będą objazdem ulicami: Towarowa – Składowa – al. Niepodległości – Św. Marcin – Rondo Kaponiera (z wjazdem na przystanki tramwajowe).

Już 10 listopada od godziny 22.00 na tym odcinku Świętego Marcina ul. Wieniawskiego od ul. Święty Marcin do ul. Fredry będzie obowiązywać zakaz parkowania, a zostawione samochody zostaną odholowane. Ruch autobusów i tramwajów zostanie podporządkowany czasowej organizacji ruchu, a pojazdy przepuszczane będą w miarę możliwości przez śluzy w poprzek trasy przez funkcjonariuszy policji i Nadzoru Ruchu MPK.

Na czas budowy i demontażu infrastruktury oraz w trakcie Kiermaszu Rogala od 10 listopada od godz. 23.00 do 12 listopada do godz. 6.00 zamknięte będą al. Niepodległości od ul. Święty Marcin do ul. Fredry oraz ulica Święty Marcin od al. Niepodległości do ul. Kościuszki.

Na czas formowania się i przemarszu parady od godz. 11.00 do 16.00 częściowo lub całkowicie zamykane i nadzorowane przez funkcjonariuszy będą:
al. Niepodległości od ul. Taylora do ul. Fredry;
ul. Święty Marcin od Al. Marcinkowskiego do ul. Dworcowej;
ul. Piekary od ul. Święty Marcin do ul. Ogrodowej;
ul. Wieniawskiego od ul. Święty Marcin do ul. Fredry.

Źródło: UMP

Podziel się: