sobota, 24 lutego, 2024

Kombajn utknął na moście. Były duże utrudnienia w ruchu!

“Kto widział kombajn rolniczy w zimie? To raczej niespotykany widok, prawda?” – konińscy policjanci nie wierzyli własnym oczom, gdy na moście Trasy Warszawskiej zobaczyli zablokowany… kombajn rolniczy.

Do niecodziennej sytuacji 20 stycznia w rejonie zwężenia na moście Trasy Warszawskiej. I to właśnie zwężenie było powodem interwencji policji.

“Kierowca kombajnu wybrał się w trasę i nie przemyślał, że tak szeroki sprzęt nie zmieści się w zwężenie, które znajduje się na Trasie Warszawskiej” – informuje Komenda Miejska Policji w Koninie. – “Swoim postępowaniem zablokował drogę, tworząc utrudnienia. Interweniujący policjanci konińskiej drogówki natychmiast podjęli czynności zmierzające do udrożnienia ruchu i kilkanaście minut później Trasa Warszawska była już przejezdna”.

Kierowca kombajnu został ukarany mandatem karnym i skierowany na alternatywną drogę. A konińscy policjanci przy tej okazji przypominają, że warto przed wyruszeniem w podróż zapoznać się z trasą i upewnić, czy pojazd o ponadprzeciętnych gabarytach nie będzie miał problemów z przejazdem. Chodzi tu nie tylko o ponadprzeciętne gabaryty, jak w przypadku kombajnu – ten kierowca powinien wybrać Trasę Bursztynową – ale też oznakowanie, na przykład zakaz wjazdu niektórych typów pojazdów.

Źródło: KMP Konin
Strona głównaKoninKombajn utknął na moście. Były duże utrudnienia w ruchu!