drive thru Koło fot. WUW

Koło: Mobilny punkt pobrań wymazów na koronawirusa stanie w Kole

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk zadecydował o powstaniu punktu ze względu na ognisko epidemiczne potwierdzone wśród pracowników starostwa powiatowego w Kole. Rejestrować się można już od 14 sierpnia. Sam punkt będzie działał 18 i 19 sierpnia.

Omówieniu przygotowań do uruchomienia drive-thru oraz sytuacji epidemicznej w powiecie kolskim poświęcona była wideokonferencja wicewojewody wielkopolskiego Anety Niestrawskiej z władzami samorządu powiatowego i miejskiego oraz wojewódzkim i powiatowym inspektorem sanitarnym.

Zgodnie z danymi powiatowego inspektora sanitarnego, ujawnione w ostatnich dniach ognisko epidemiczne ma związek z zachorowaniami wśród pracowników starostwa powiatowego w Kole. Pozytywny wynik testu otrzymało 5 pracowników wydziału komunikacji starostwa. Starosta kolski wprowadził ograniczenia w funkcjonowaniu urzędu. Do odwołania zamknięty jest wydział komunikacji i ruchu drogowego.

Od 14 sierpnia Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna prowadzić będzie rejestrację osób chcących przebadać się podczas prowadzonego w Kole w dniach 18-19 drive-thru. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu WSSE (61) 65 68 075.

Punkt, czynny w godz. 10.00-18.00, będzie znajdował się na ul. Zielonej przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole. Jego przygotowaniem i obsługą zajmą się żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz pracownicy inspekcji sanitarnej. Badania są dedykowane mieszkańcom Koła i powiatu kolskiego.

WUW, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze