Koło: Mandat i utrata prawa jazdy dla kierowcy porsche

110 km na godzinę w terenie zabudowanym – porsche jadące z taką prędkością zatrzymali policjanci z kolskiej drogówki. Kierująca autem otrzymała mandat i punkty karne, straciła też prawo jazdy na 3 miesiące.

39-letnia mieszkanka Kalisza kierująca porsche nie zważając na znaki jechała przez miejscowość Krzewo z prędkością 110 km/h, czyli o 60 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy. Precyzyjnie wyliczył to patrol drogówki, na który się natknęła.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierujący, który przekroczy dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta – i tak się też stało w przypadku kierującej porsche. Jeśli kierowca nie zastosuje się do zakazu i nadal będzie kierować pojazdem – okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i bezpieczną jazdę. Nieprzestrzeganie przepisów, brak szacunku dla innych użytkowników dróg i brak wyobrażani doprowadzają często do wypadków, które niestety kończą się bardzo tragicznie.

KWP, el

2
Dodaj komentarz

avatar
partyzant z wyciętej puszczy
partyzant z wyciętej puszczy

Nie zawsze stan posiadania (majętność) idzie w parze z rozwojem umysłu i umiejętnościami kierowcy.

inka
inka

stać ją na porshe to i mandat zapłaci. Gdyby choć odrobine pomyślała, to mogła tego uniknac z Yanosikem. Niestety to wymaga myślenia…a tu go ewidentnie zabrakło