policji fot. policja Poznań

Koło: Jak kolscy policjanci uratowali samobójcę we… Francji

Nietypowe zgłoszenie otrzymali policjanci z Koła – była to informacja o próbie samobójstwa. Ale problem był w tym, że zamierzał je popełnić Francuz, w dodatku przebywający w swoim ojczystym kraju.

Funkcjonariuszy o swoich podejrzeniach powiadomiła osoba, mieszkanka Koła, która rozmawiała z Francuzem za pośrednictwem internetowego komunikatora. I to w ten właśnie dostała informację o zamiarze popełnienia samobójstwa. Natychmiast powiadomiła o tym policję – oczywiście w Kole.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kole, który odebrał zgłoszenie, potraktował zgłoszenie bardzo poważnie i skontaktował się przez Biuro Współpracy Międzynarodowej Policji KGP z policją francuską.

Dzięki polsko-francuskiej policyjnej współpracy francuscy policjanci dotarli do domu osoby planującej samobójstwo, gdzie zastali jego partnerkę, która przyznała, że mężczyzna miewa zachowania depresyjne. Okazało się też, że kilka godzin temu wyszedł z domu i nie można nawiązać z nim kontaktu.

Francuscy policjanci zaczęli poszukiwania i udało im się znaleźć mężczyznę. Był nieprzytomny, ale został przewieziony do szpitala i udało się go uratować – dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji kolskiej policji.

KPP Koło

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze