sobota, 24 lutego, 2024

Kolizje na drogach. Jest bardzo ślisko!

Bałtycka, Hetmańska, Warszawska i kilka innych ulic. Ponad 10 kolizji miało miejsce rano 29 stycznia w Poznaniu i pod miastem! Na drogach jest bardzo ślisko i nie wszyscy kierowcy zachowali właściwą ostrożność.

Już przed godziną 7.00 rano śliskie nawierzchnie dały się we znaki kierowcom w Poznaniu i pod miastem: co najmniej trzy stłuczki miały miejsce na trasie między Mosiną i Dąbrówką, tyle samo było ich na S5 między Kościanem a Poznaniem, a na DW186 między Poznaniem i Szamotułami, w Pamiątkowie, doszło do wypadku. Z kolei na DW434, między Gostyniem a Śremem, do kolizji, która zablokowała drogę, natomiast pod Kórnikiem – do kolejnej, która zablokowała obwodnicę.

W samym Poznaniu tuż po godzinie 7.00 rano samochód wpadł na torowisko w tradycyjnym miejscu, czyli na Hetmańskiej, na wysokości ZUS. To spowodowało spore utrudnienia w ruchu i wstrzymanie ruchu tramwajów, ale dzięki szybkiej akcji MPK wszystko już wróciło do normy. Kolizje odnotowano też na Bułgarskiej na wysokości Grunwaldzkiej, na Warszawskiej na wysokości Term Maltańskich w kierunku Śródki, na Bałtyckiej przy Bridgestone oraz na Gdyńskiej przed Koziegłowami.

Poznańscy policjanci tradycyjnie apelują o ostrożność na drogach – w wielu miejscach jest bardzo ślisko.

Źródło: KW PSP Poznań
Strona głównaWielkopolskaKolizje na drogach. Jest bardzo ślisko!