Kolizje i stłuczki od samego rana. „Drodzy kierowcy uważajcie na drogach!”

kolizyjny poranek w powiecie szamotulskim fot. policja Szamotuły

6 marca od rana funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach pracowali w aż dwóch miejscach zdarzeń drogowych. „Drodzy kierowcy uważajcie na drogach!” – apelują szamotulscy policjanci.

Do pierwszej stłuczki doszło 6 marca z samego rana na ul. Wronieckiej w Ostrorogu.
„Mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, który kierował samochodem ciężarowym marki Volvo, najechał na tył samochodu marki Fiat Sebici, którym kierowała mieszkanka gminy Wronki” – informuje KPP w Szamotułach. Policjant pracujący na miejscu ustalił, iż przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze”.

Kolejne zdarzenie zaistniało w Dęborzycach, gdzie również zderzyły się ze sobą samochód ciężarowy oraz osobowy.
„W tym jednak przypadku policjanci ustalili, iż do zdarzenia przyczyniło się nieprawidłowe wykonanie manewru wyprzedzania” – podaje KPP w Szamotułach. – „Z zebranych informacji wynikało, iż mieszkaniec Obornik, który kierował samochodem ciężarowym marki Daf, podczas wyprzedzania uderzył w wyprzedzany samochód marki Opel Vectra”.

Kierujący pojazdami w obydwóch zdarzeniach byli trzeźwi. Na szczęście nikt podczas nich nie ucierpiał, więc oba zostały zakwalifikowane jako kolizje drogowe.
„Warunki panujące na drogach wymagają od kierujących szczególnej ostrożności, więc apelujemy o rozwagę!” – podsumowują policjanci z Szamotuł.

Podziel się:

Ostatnio dodane: