Kolejny wyciek tematów maturalnych?

Policja zbada sprawę kolejnego domniemanego wycieku tematów maturalnych. Centralna Komisja Egzaminacyjna oficjalnie zgłosiła sprawę.

jak informuje Onet.pl, to już drugie takie doniesienie: o pojawieniu się tematów w internecie mówiono już przed maturą z polskiego. Internauci twierdzili, że na egzaminie będą tematy z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego i wiersz Anny Kamieńskiej „Daremne”. Później, od około godziny 7.00 rano, internauci zaczęli wrzucać do wyszukiwarek dokładny temat: „Jak wprowadzenie elementów fantastycznych do utworu wpływa na przesłanie tego utworu? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanych fragmentów „Wesela”.

Teraz chodzi o pytania z matematyki – podobno pojawiły się w sieci, wraz z odpowiedziami, już o 8.00 rano, a egzamin zaczynał się o 9.00.
Tym razem przed 8.00 rano internauci zaczęli zastanawiająco często wrzucać do wyszukiwarek pytanie o „oś symetrii paraboli”. O 9.00 okazało się, że to pytanie rzeczywiście znajdowało się na arkuszach egzaminacyjnych.

Podobno wynik już o 8.00 znali maturzyści z Podlasia, właśnie w tym rejonie nastąpił zauważalny wzrost pytań tego rodzaju w sieci – takie informacje otrzymała CKE. Teraz wszystkie te dane sprawdza policja, choć CKE zastrzega, że otrzymała tylko zdjęcia rzekomych wycieków z informacja, o której do nich doszło i równie dobrze mogą to być niewczesne żarty.

el