Kolejny sklep na Starym Mieście w Poznaniu kończy działalność

Podgórna fot. L. Łada

Istniał od 60 lat. Przetrwał remont Podgórnej i budowę trasy tramwajowej przez most Rocha w latach 2004-2007. Teraz jednak duży szyld na witrynie sklepu „Antylopa”, bo o nim mowa, informuje, że sklep kończy działalność.

„Antylopa” była w tym miejscu „od zawsze”, kusząc przechodniów czapkami, szalami, rękawiczkami, a przede wszystkim wyborem eleganckich kapeluszy damskich i męskich. Przez całe lata miłośnicy nakryć głowy z klasą i dopasowanych dodatków robili zakupy właśnie w „Antylopie”, ozdobionej charakterystycznym neonem.

Sklepu nie pokonał nawet słynny remont Podgórnej podczas budowy trasy tramwajowej przez most św. Rocha w latach 2004-2007. Przedsiębiorcy mający swoje siedziby przy tej ulicy głośno wówczas protestowali, bo przez większość czasu budowy trasy tramwajowej Podgórna była zamknięta dla ruchu, a oni ponosili straty finansowe. Nie wszystkim udało się wówczas uchronić przed upadkiem, ale „Antylopa” przetrwała.

Teraz jednak właściciele sklepu postanowili go zamknąć – w placówce trwa wyprzedaż i jest czynna tylko do 10 grudnia. Powodem jest przejście właścicielki na emeryturę, jak poinformował portal „epoznan”. Miłośnicy zakupów w „Antylopie” mają więc jeszcze czas do soboty, by zrobić tam ostatnie zakupy…

fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Podziel się:

Ostatnio dodane: