sobota, 9 grudnia, 2023

Kolejny remont w Poznaniu. Obowiązywać będzie ruch wahadłowy

Od 25 października kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu na ulicach Starołęckiej i Dziedzickiej. Rozpocznie się tam przebudowa polatform przystankowych i wymiana nawierzchni, co spowodowało konieczność wprowadzenia zmienionej organizacji ruchu.

Jak informuje Miejski Inżynier Ruchu, podczas prowadzonych w dwóch etapach robót na odcinku ul. Starołęckiej w rejonie prac obowiązywać będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Wygrodzony zostanie także fragment remontowanej jezdni i chodnika, a przystanki autobusowe będą przesunięte. Z powodu prac prędkość na ul. Starołęckiej w rejonie prac zostanie ograniczona do 40 km na godzinę, a ruch pieszy zostanie przeniesiony na drugą stroną ulicy.

Podczas wygrodzenia jezdni zachodniej ul. Starołęckiej wyjazd z ul. Dziedzickiej będzie możliwy tylko w prawo, jak informuje MIR. Z kolei podczas wygrodzenia jezdni wschodniej wyjazd z ul. Dziedzickiej na ul. Starołęcką będzie zamknięty, a ul. Dziedzicka będzie dwukierunkowa od strony ul. Masztowej.

Źródło: ZDM
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoKolejny remont w Poznaniu. Obowiązywać będzie ruch wahadłowy