Kolejny remont w Poznaniu. Już na początku września

ulica Architektów fot. PIM

Nowa jezdnia i chodniki na całym odcinku między Starogardzką a Pniewską – tak będzie wyglądać ulica Architektów w Krzyżownikach-Smochowicach po zakończonej przebudowie. Prace rozpoczną się we wrześniu, ale już 31 sierpnia wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu.

Przebudowa ulicy Architektów obejmie wykonanie nowej jezdni o przepuszczalnej nawierzchni, a po jej obu stronach powstaną wygodne chodniki.
“Skrzyżowania ul. Architektów z ul. Starogardzką i Drogowców będą wyniesione” – informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, która odpowiada za tę przebudowę. – “Przewidziana jest także budowa zatok postojowych z płyt ażurowych, a także zjazdów do posesji. Ulica Architektów zyska również nowe oświetlenie. Ponadto powstanie kanał technologiczny, a kolizje elektroenergetyczne zostaną usunięte”.

W czasie remontu ulica będzie zamknięta dla ruchu – zmiany zostaną wprowadzone już 31 sierpnia. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów ulicami: Starogardzką, Tucholską i Pniewską, ale zapewniony będzie dojazd i dojście do posesji.

Źródło: UMP

Podziel się: