Kolejny pożar w tym samym pustostanie. Służby mają tego dość

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Już po raz szósty w ciągu ostatnich kilku tygodni straż pożarna i policja musiały interweniować na terenie pustostanu przy al. Wojska Polskiego w Kaliszu. Znów doszło tam do pożaru i znów sprawcami okazali się bezdomni.

Strażacy zostali wezwani do pożaru budynku 15 listopada po godzinie 17.00. Jak informuje portal „kalisz24 INFO”, akcja była utrudniona z powodu silnego zadymienia, a ze środka strażacy wyprowadzili dwie osoby, które są podejrzewane o spowodowanie pożaru poprzez rozpalenie ogniska w środku.

Ogień gasiło pięć zastępów straży pożarnej. Do środka strażacy weszli wyposażeni w aparaty chroniące drogi oddechowe i wyprowadzili stamtąd dwóch mężczyzn, według ustaleń portalu – bezdomnych. Obaj byli nietrzeźwi. Udzielono im pierwszej pomocy, a ratownicy medyczni zadecydowali, że jeden z nich powinien trafić do szpitala.

To już szósty raz w ciągu kilku ostatnich tygodni, gdy strażacy, policja i pogotowie interweniują w tym miejscu – dlatego obecni na miejscu funkcjonariusze poprosili swoich dyżurnych i sprowadzenie na miejsce właściciela terenu. Po jakimś czasie właściciel się pojawił i przedstawiciele służb nakazali mu takie zabezpieczenie terenu, by osoby niepowołane nie mogły się dostać do środka.

Podziel się: