Kolejny etap remontu na węźle Poznań Zachód. Zmiana organizacji ruchu!

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

20 sierpnia rozpoczyna się drugi etap remontu nawierzchni na węźle autostradowym Poznań Zachód łączącym autostradę A2 z drogami ekspresowymi S5 i S11. Teraz będą remontowane drogi zjazdowe i zmieni się organizacja ruchu. Kierowcy muszą więc szczególnie uważać.

W związku z zamknięciem łącznic zjazdowych dla kierowców podróżujących autostradą i chcących zjechać z niej na trasy S5 lub S11 zostaną wytyczone objazdy:
– Dla kierowców podróżujących z kierunku Warszawy i chcących zjechać w kierunku Piły na S11, objazd zostanie wytyczony na węźle Września, DK 92 do węzła Tarnowo Podgórne i dalej S11 do Piły lub przez węzeł Poznań Wschód, następnie trasą S5 do węzła Kostrzyn, dalej DK92 do węzła Tarnowo Podgórne i wjazd na S11 w kierunku Piły.

– Dla kierowców jadących z kierunku Warszawy i chcących zjechać z A2 w kierunku Wrocławia, objazd zostanie wytyczony na Węźle Komorniki, DW 311 i DW306 w kierunku węzła Stęszew i dalej trasą S5 do Wrocławia

– Dla kierowców podróżujących z kierunku Świecka i chcących zjechać w kierunku Piły na S11, objazd zostanie wytyczony na węźle Buk, DW307 do węzła Ławica i dalej trasę S11 do Piły.

– Dla kierowców jadących z kierunku Świecka i chcących zjechać w kierunku Wrocławia objazd zostanie wytyczony na Węźle Komorniki, DW311 i DW306 w kierunku węzła Stęszew i dalej trasą S5 do Wrocławia

– Dodatkowo kierowcy jadący z kierunku Katowic (S11) i chcący jechać w kierunku Piły objazd zostanie wytyczony na Węźle Poznań Krzesiny, ulicami Poznania (Bolesława Krzywoustego, Jana Pawła II i Prymasa Augusta Hlonda do DK 92 i do Węzła Tarnowo Podgórne na S11, lub autostradą do węzła Poznań Komorniki, dalej ulicami Poznania (Głogowską, Władysława Reymonta, Św. Wawrzyńca) do DK 92 i dalej do węzła Tarnowo Podgórne

20 sierpnia zostaną też otwarte dla ruchu łącznice wjazdowych, które były remontowane w etapie I. Kierowcy chcący wjechać na autostradę A2 z tras S5 i S11 na węźle Poznań Zachód będą mogli to zrobić – ale dla kierowców podróżujących w kierunku Świecka z tras S5 i S11 zostanie wytyczony objazd przez węzeł Komorniki: z powodu zamkniętej łącznicy wjazdowej w kierunku Świecka także na tym etapie remontu, objazd zostanie poprowadzony przez węzeł Poznań Komorniki. Oznacza to, że kierowcy jadący trasą S11 lub S5 będą mogli włączyć się do ruchu na A2 na węźle Poznań Zachód w kierunku Warszawy i na węźle Poznań Komorniki zawrócić w kierunku Świecka.

Czas realizacji prac na łącznicach zjazdowych z autostrady szacowany jest na około dwóch tygodni, jednak ich tempo w dużym stopniu zależy od sprzyjających warunków atmosferycznych: intensywne opady deszczu lub gradu mogą opóźnić prace.

Źródło: Autostrada Wielkopolska

Podziel się: