piątek, 1 grudnia, 2023

Kolejny etap remontów w centrum Poznania. Będą zmiany w organizacji ruchu!

Kolejny etap prac i korekta długości gałęzi platanów. Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, 22, 23 i 24 listopada trzeba się liczyć ze zmianami organizacji ruchu na ulicy 27 Grudnia.

22 i 23 listopada od około godziny 7.30 do 16.00 ruch na ul. 27 Grudnia będzie całkowicie wstrzymany ze względu na prace przy układaniu kabli trakcyjnych w przygotowanej kanalizacji. W czasie tych prac wyłączenie ruchu jest konieczne – dojazd do posesji będzie się odbywał objazdem przez pl. Cyryla Ratajskiego.

Z kolei 24 listopada, ze względu na wymogi przy montażu sieci trakcyjnej zaplanowano cięcia pielęgnacyjno-techniczne gałęzi platanów rosnących po północnej stronie ul. 27 Grudnia.
“Wstępne cięcie przeprowadzono w styczniu tego roku, by mogła tu powstać nowa sieć trakcyjna dla tramwajów bez szkody dla platanów” – informuje PIM. – “Drzewa zostały też oczyszczone z obumarłych i suchych gałęzi. Teraz, wobec nadchodzącego wznowienia ruchu tramwajowego, przeprowadzone zostanie cięcie uzupełniające przyrostów”.

Spółka apeluje do kierowców i pieszych o ostrożność w rejonie prowadzonych prac.

Źródło: UMP
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoKolejny etap remontów w centrum Poznania. Będą zmiany w organizacji ruchu!