Kolejny etap budowy trasy rowerowej łączącej Wildę z Dębcem

16 lipca rozpoczęły się roboty budowlane nad następnym fragmentem ścieżki rowerowej w ramach przedsięwzięcia łączącego Wildę z Dębcem i Świerczewem. Inwestycja ma na celu poprawę dostępności do Lasu Dębińskiego oraz Wartostrady, a także ułatwienie połączeń komunikacyjnych z Luboniem i Wielkopolskim Parkiem Narodowym.

Kontynuacja popularnego projektu

Według informacji przekazanej przez Zarząd Dróg Miejskich, obecne roboty stanowią dalszy ciąg przedsięwzięcia, które dwukrotnie otrzymało poparcie mieszkańców w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt zdobył uznanie w edycjach z 2023 oraz 2024 roku.

Aktualnie prowadzone prace obejmują fragment od ulicy Błogosławionej Poznańskiej Piątki aż do miejsca, gdzie przecinają się ulice Dolna Wilda oraz 28 Czerwca 1956 roku. Wcześniej na tym obszarze, począwszy od ulicy Czechosłowackiej w stronę południową, wybudowano już dwa fragmenty wyodrębnionej infrastruktury dla pieszych oraz rowerzystów.

Znaczenie inwestycji dla regionu

Dolna Wilda pełni funkcję istotnego szlaku rowerowego dla osób zamieszkujących Wildę, Dębiec oraz okoliczne dzielnice. Modernizowane połączenie stanowi element trasy Radial 9, która umożliwia przejazd z Poznania do Lubonia.

Warto podkreślić, że ta droga nie tylko zapewnia najszybszy dostęp z Wartostrady do Wielkopolskiego Parku Narodowego, ale również wchodzi w skład międzynarodowego szlaku EuroVelo 9. Dzięki temu mieszkańcy zyskają lepsze możliwości dotarcia do atrakcyjnych rekreacyjnie terenów.

Zakres modernizacji

Planowane prace przewidują wymianę obecnej, uszkodzonej nawierzchni na gładki asfalt w części przeznaczonej dla rowerzystów. Sekcja dla pieszych otrzyma nowe płyty chodnikowe. Te ulepszenia mają przyczynić się do zwiększenia komfortu oraz bezpieczeństwa użytkowników infrastruktury.

Finansowanie inwestycji pochodzi z budżetu Zarządu Dróg Miejskich oraz ze środków przyznanych w ramach wygranego projektu „Wilda–Dębiec–Świerczewo: rowerem na Wartostradę III”, realizowanego przez Poznański Budżet Obywatelski. Całkowity koszt modernizacji przekroczy 1,25 miliona złotych.

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Źródło: ZDM
Strona głównaWielkopolskaPoznańKolejny etap budowy trasy rowerowej łączącej Wildę z Dębcem