Kolejny autobus na testach w Poznaniu. “To mistrz w swojej klasie”

autobus eCitaro fot. MPK Poznań

MPK Poznań rozpoczyna testy kolejnego elektrycznego autobusu. “To mistrz w swojej klasie” – zapewnia spółka. Bo wiosną tego roku autobus marki Mercedes-Benz eCitaro G, taki, jaki będzie jeździł po Poznaniu, uzyskał tytuł Electric Bus Champion 2023.

Autobus eCitaro, przegubowy, już jeździł po Poznaniu w kwietniu, więc ten obecny jest kolejnym, z którego eksploatacją zapoznają się pracownicy MPK Poznań. Ten poprzedni w trakcie testów otrzymał bardzo wysokie oceny za własności użytkowe, estetyczne i za walory proekologiczne – autobus był ładowany wyłącznie przy użyciu ładowarek stacjonarnych typu plug-in.

“Kierowcy, którzy mieli okazję usiąść za jego kierownicą, zwracali uwagę na bogate wyposażenie i rozwiązania nakierowane na zapewnienie wysokiego poziomu ergonomii, odpowiednich warunków bezpieczeństwa oraz komfortu pracy i podróżowania” – informuje MPK Poznań.

Tym razem kierowcy będą testować inny model: 12-metrowy eCitaro z wysokowydajnymi bateriami nowej generacji NMC 3, które umożliwiają uzyskanie bardzo dużego zasięgu bez konieczności doładowywania – to właśnie on zdobył tytuł Electric Bus Champion 2023. W teście porównawczym autobusów elektrycznych, zorganizowanym przez czasopismo branżowe Omnibusspiegel, oceniano m.in. komfort dla pasażerów, wygodę prowadzenia dla kierowców, jakość wykonania i łatwość obsługi każdego pojazdu. Spośród sześciu testowanych autobusów eCutaro okazał się najlepszy.

Ten autobus, tak jak poprzedni, przyjedzie do Poznania dzięki współpracy z Daimler Buses Polska (dawniej EvoBus Polska), a MPK będzie sprawdzać, jak sprawdzi się w poznańskich realiach. Na czas testów autobus zyskał numer boczny 1050.

Podziel się: