Kolejny autobus na testach w Poznaniu. Już wozi pasażerów!

autobus MAN na testach fot. K. Adamska

MPK Poznań rozpoczęło testy przegubowego autobusu z napędem elektrycznym MAN Lion’s City 18 CE. Nowy nabytek już wozi pasażerów i można go zobaczyć na drogach, a na czas pracy w stolicy Wielkopolski otrzymał numer boczny 1250.

Nowy autobus ma osiemnaście metrów długości i 120 miejsc dla pasażerów, w tym 40 siedzących. Zgodnie z informacją producenta na jednym ładowaniu przez wtyczkę plug-in może przejechać 250-300 kilometrów. Jak to się sprawdzi w praktyce – to właśnie przetestują pracownicy MPK Poznań, ponieważ MAN Lion’s City 18 CE już jest w Poznaniu, a nawet zdążył wyjechać na trasę na liniach 163, 179 i 193.

– Autobus, dzięki współpracy z MAN Truck & Bus Polska, będzie testowany w Poznaniu do połowy sierpnia tego roku – informuje Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka prasowa MPK Poznań. – Znajdują się w nim wszelkie udogodnienia dla niepełnosprawnych, w tym dwa miejsca dla wózków inwalidzkich. Pojazd jest wyposażony w oświetlenie LED, system elektronicznej informacji i porty USB pod siedzeniami. Dzięki lokalizacji baterii na dachu uzyskano nie tylko łatwiejszy dostęp do nich, ale i dodatkowe siedzenia z tyłu autobusu.

Warto dodać, że przegubowy elektryczny MAN Lion’s City to jeden z autobusów Lion’s City wyróżnionych tytułem “Bus of the Year 2023”.

Podziel się: