Kolejna seniorka oszukana. Ogromne straty finansowe!

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Kolejna seniorka dała się nabrać na oszustwo “na policjanta”. 89-letnia poznanianka przekazała oszustom 95 tys. zł, wierząc, że to policjanci. – Policja nigdy nie prosi o pieniądze! – podkreśla mł. asp. Marta Mróz z zespołu prasowego poznańskiej policji.

Zaledwie tydzień temu informowaliśmy o pladze oszustw wśród seniorów na Winogradach – oszukana straciła 150 tys. zł. Niestety, apele policji i publikowanie ostrzeżeń nie poskutkowały i kolejna seniorka dała się nabrać.

– Wczoraj kolejna osoba straciła swoje oszczędności życia, łącznie 95 tys. złotych – informuje Marta Mróz. – Modus operandi działania przestępców był podobny, jak w historii przestawionej w ubiegłym tygodniu. Do 89-latki zadzwoniła nieznajoma kobieta podająca się za funkcjonariusza policji i poinformowała seniorkę, że jej synowa spowodowała wypadek samochodowy, w wyniku którego ucierpiała kobieta w ciąży. Oszustka kontynuowała rozmowę, że synowa może wyjść z aresztu, jeśli przekaże pieniądze w kwocie 120 tys. złotych na pomoc prawną “adwokata”. Starsza kobieta zawierzyła przestępcom. Nie zweryfikowała tej informacji z bliskimi i wierząc, że pomaga synowej, przekazała 95 tys. złotych nieznajomej kobiecie, która przyszła do jej domu.

Policja po raz kolejny apeluje, by zadbać o bliskich sobie seniorów i poinformować ich o środkach ostrożności: by nie wpuszczali do domu nieznajomych osób, nie przekazywali obcym pieniędzy ani nie przelewali pieniędzy na podane konta.
– Jeśli ktoś informuje nas o jakimś wydarzeniu w rodzinie, prosimy zadzwonić i potwierdzić taką informację. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować Policję – podkreśla Marta Mróz. – Przypominamy! Policja nigdy nie prosi o pieniądze!

Źródło: KMP Poznań

Podziel się: