Kolejni politycy wyrzuceni z Porozumienia?

Jarosław Gowin chce usunięcia z partii działaczy, którzy zakwestionowali jego przywództwo. A to oznacza, że mogą się też zmienić ministrowie.

Prezydium Porozumienia Jarosława Gowina chce wyrzucenia z partii m.in. Jacka Żalka, Michała Cieślaka, Włodzimierza Tomaszewskiego i Zbigniewa Gryglasa, a także Magdaleny Błeńskiej i Karola Rabendy – jak dowiedział się Onet.pl. Wszyscy są zawieszeni w prawach członków, a wnioski o ich usunięcie z partii już zostały złożone do sądu koleżeńskiego. Cieślak (minister w Kancelarii Premiera), Gryglas (wiceminister aktywów państwowych) i Żalek (wiceminister funduszy i polityki regionalnej) mają też stracić stanowiska w ministerstwach.

To efekt nieudanego przewrotu w Porozumieniu, który miał miejsce 6 lutego. Jego inicjator, Adam Bielan, już został usunięty z partii razem ze wspierającym go Kamilem Bortniczukiem. Teraz mają pójść w jego ślady ci, którzy go poparli.

Jarosław Gowin – jak wynika z ustaleń Onetu – napisał też list do prezesa Jarosława Kaczyńskiego, w którym poinformował go, że zawiesza swój udział w posiedzeniach Rady Koalicji, zrzeszającej wszystkie partie Zjednoczonej Prawicy – do czasu aż PiS uzna, że on sam jest jedynym prezesem Porozumienia. To będzie wyraźnym znakiem, że nie akceptuje zamieszania wywołanego przez Adama Bielana.

Jarosław Gowin wyraził też dezaprobatę wobec projektu tzw. podatku od mediów, bo nikt tego z Porozumieniem nie konsultował. Partia popiera opodatkowanie cyfrowych gigantów, ale ten projekt, jej zdaniem, akurat tego nie gwarantuje, natomiast ewidentnie ma tak osłabić media, by nie mogły patrzeć władzy na ręce.

Prezesowi Porozumienia nie podoba się także zachowanie mediów publicznych, które od kilku dni zamiast obecnych polityków Porozumienia zapraszają tych usuniętych z partii – ale nadal przedstawiając ich jako członków Porozumienia.

 

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze