Kolejne zniszczone rowery miejskie. “To zdecydowanie celowe ataki”

zniszczony rower miejski fot. B. Klimek FB

Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, na swoim profilu społecznościowym zamieściła zdjęcie zniszczonego roweru miejskiego. “To zdecydowanie celowe ataki” – napisała, apelując do mieszkańców, by zgłaszali takie przypadki policji lub straży miejskiej. Bo jest ich całkiem sporo.

Post prezydent Klimek pochodzi z 10 czerwca, ale do aktów wandalizmu wobec rowerów miejskich dochodzi w Ostrowie od dłuższego czasu. Portal “wlkp24 INFO” regularnie o tym informuje – zaledwie dwa tygodnie temu opisał, jak grupa wandali demoluje rower miejski na jednym z ostrowskich boisk. Pojazd najpierw został skopany, później zerwano z niego reklamy i rzucono na ziemię. Sprawą zajmuje się ostrowska policja. Jak powiedziała portalowi podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim – niewykluczone, że rower zniszczyły osoby nieletnie.

Z kolei Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim, zaapelował do mieszkańców, by widząc zniszczony rower albo osoby, które go niszczą, robili zdjęcia lub nagrania i przesyłali policji. Jak zauważył, dziś prawie każdy ma telefon komórkowy z tymi funkcjami, więc udokumentowanie aktów wandalizmu nie jest trudne.

Z podobnym wezwaniem wystąpiła prezydent Beata Klimek.
“Kochani, zwracam się dziś do Was z apelem” – napisała na swoim profilu na Facebooku. – “Proszę, dbajcie o nasze wspólne dobro. Kolejny przykład dewastacji roweru miejskiego, tym razem przy ulicy Wąskiej. Do tego typu dewastacji potrzeba nie lada siły i trudno mówić tu o przypadkowym uszkodzeniu. To zdecydowanie celowe ataki. Bezmyślne zniszczony rower, który mógł posłużyć wielu mieszkańcom. Reagujcie, jeśli widzicie taki akt wandalizmu. Zgłaszajcie na policję lub straż miejską”.

Warto dodać, że sprawca zniszczenia roweru, jeśli uda się go złapać, jest obciążany kosztami naprawy. A te mogą wynieść nawet 2 tys. zł.

Podziel się: