poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Kolejne zmiany w organizacji ruchu w centrum Poznania. Co się zmieni?

8 listopada zmieni się organizacja ruchu na ulicy Małe Garbary – ruch samochodowy zostanie przełożony z lewego pasa na prawy. Powodem jest postępująca budowa drogi rowerowej po północnej stronie jezdni ulic Estkowskiego, Małe Garbary, Wolnica i Solnej.

– Przebieg nowej drogi rowerowej widać już na całym odcinku – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – W ostatnim czasie przy ul. Wolnica i Solnej ułożone zostały krawężniki. Wzdłuż powstającej trasy budowane są także chodniki. Przy ul. Małe Garbary dobiegają końca prace nawierzchniowe w zatoce autobusowej i rozpoczyna się przebudowa zatoki przystanku przy ul. Solnej.

Na wylocie w ul. Estkowskiego jest układana ostatnia, ścieralna warstwa jezdni, natomiast na prawym pasie ul. Małe Garbary od ul. Garbary do ul. Bóżniczej układana jest warstwa podbudowy. Na pozostałych odcinkach Estkowskiego, Garbar i Małych Garbar trwają prace nawierzchniowe i właśnie ze względu na ich postęp od 8 listopada na tym odcinku zmieni się organizacja ruchu. Na ulicy Małe Garbary zamknięty zostanie lewy pas ruchu i równolegle otwarty zostanie prawy, który już jest gotowy. Po przeniesieniu ruchu wykonawca będzie mógł przystąpić do rozbiórki nawierzchni lewego pasa.

Kolejne zmiany na tej trasie zajdą od 9 listopada – autobusy będą mogły się już zatrzymywać na nowym przystanku Małe Garbary, co oznacza to, że pasażerowie nie będą już korzystać z przystanku tymczasowego.

Źródło: UMP
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoKolejne zmiany w organizacji ruchu w centrum Poznania. Co się zmieni?