Kolejne zmiany na Łazarzu w Poznaniu. Będzie bardziej zielono

Kolejowa, remont fot. PIM

Bezpieczniej i bardziej zielono – ulica Kolejowa na Łazarzu przechodzi kolejne etapy przeobrażenia. Najwięcej zmian widać na odcinku między ul. Karwowskiego a Gąsiorowskich, gdzie jezdnia jest już gotowa.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, na pozostałych trwa budowa konstrukcji jezdni. Gotowe jest natomiast wyniesione skrzyżowanie u zbiegu ul. Kolejowej, Granicznej i Kanałowej oraz wyniesione przejście dla pieszych przy ul. Gąsiorowskich. Obie konstrukcje mają za zadanie uspokojenie ruchu i poprawę bezpieczeństwa na ulicy.

– Równolegle trwają prace brukarskie na chodnikach i zjazdach do posesji, a pochodząca z demontażu kamienna kostka układana jest na miejscach parkingowych – mówi Kamila Michalska, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Zamontowano także ok. 30 nowych lamp ulicznych. Wykonawca zakończył już zasadnicze prace z branży odwodnienia – gotowe są główne przyłącza, trwa montaż krat na studzienkach. Na ukończeniu jest także kanał technologiczny.

Wzdłuż ulicy powstają także szerokie pasy zieleni, na których będzie rosło ponad 5 tysięcy krzewów i zieleń niska, których dotąd brakowało. Posadzono już pierwsze nowe drzewa – docelowo ma ich być ponad 50. Powierzchnia biologicznie czynna przy Kolejowej zwiększona zostanie o ponad 2500 m kw.

Podziel się: