Kolejne wielkopolskie jednostki OSP będą miały nowe samochody

wręczenie promes OSP fot. WUW

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wręczył promesy kolejnym pięciu jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej w regionie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. W 2023 roku otrzyma je lub już otrzymało 61 jednostek.

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wraz z wielkopolskim komendantem wojewódzkim PSP nadbryg. Dariuszem Matczakiem przekazali promesy kolejnym pięciu jednostkom: OSP z Borui Kościelnej i Lwówka zostaną wyposażone w ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, natomiast jednostki z Rogoźna, Otorowa oraz Tuchorzy otrzymały dotację na zakup średnich pojazdów.

– Bardzo się cieszę, że możemy wesprzeć ludzi, którzy pełnią tak wymagającą, odpowiedzialną i społecznie ważną służbę – mówił wojewoda podczas wręczanie promes w Nowym Tomyślu. – Wierzę, że zakupione wozy ratowniczo-gaśnicze okażą się tak samo niezawodne, jak niezawodni są wielkopolscy strażacy.

W lutym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podało, które jednostki OSP otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. W całym kraju będzie to 675 nowych pojazdów, a 61 z nich trafi do strażaków-ochotników z Wielkopolski.

Podziel się:

Ostatnio dodane: