Kolejne utrudnienia na Starym Rynku w Poznaniu

Stary Rynek Poznań remont sierpień 2022 fot. Sławek Wąchała

Z powodu prac przy ciepłociągu na ulicy Wrocławskiej mieszkańcy tej okolicy muszą się przygotować na to, że 13 stycznia będą mieli zimne grzejniki. Natomiast 17 stycznia zostanie wyłączona miejska toaleta na Starym Rynku.

Na Starym Rynku i w jego okolicach trwają remonty i wymiana infrastruktury podziemnej. To oczywiście bardzo dobrze dla mieszkańców, ale ma to też i ciemną stronę: z powodu remontu ciepłociągu na ulicy Wrocławskiej, co przeprowadza Veolia, mieszkańcy tej okolicy 13 stycznia muszą się liczyć z przerwami w dostawie ciepła. Na szczęście dodatnie temperatury sprawiają, że będzie to łatwiejsze do wytrzymania niż, powiedzmy, przy -10 stopniach.

Z kolei od 17 stycznia, jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, wyłączona z użytku będzie toaleta miejska na Starym Rynku, bo w niej też zacznie się remont.
„Po ich zakończeniu toaleta zostanie powiększona i dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami” – obiecuje spółka.

Tego samego dnia rozpoczną się także prace modernizacyjne przy fundamentach budynku ratusza. Dostęp do niego zostanie zachowany, ale mogą wystąpić lokalne utrudnienia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: