Kolejne Solarisy pojadą do Mediolanu!

Aż 250 autobusów z napędem elektrycznym pojedzie do Mediolanu prosto z podpoznańskiego Bolechowa. Solaris wygrał kolejny przetarg w tym włoskim mieście.

Solaris rozpoczął współpracę z Mediolanem w 2014 roku – podpisany wtedy z ATM Mediolan kontrakt o wartości 22 mln euro na dostawę 250 autobusów w ciągu 4 lat był efektem przetargu wygranego przez polskiego producenta. Solaris zobowiązał się także do serwisowania pojazdów przez 5 lat.

Wygrana w przetargu bardzo ucieszyła szefów firmy – ich zdaniem to niezwykle prestiżowe zamówienie, a przy tym dowód zaufania nie tylko do produktów, ale także do serwisu sprzętowego Solarisa.

Najwyraźniej pojazdy z Bolechowa nie zawiodły zaufania mediolańskich klientów, bo Solarisowi ponownie udało się wygrać przetarg na dostawę 250 autobusów. Tym razem będą to autobusy elektryczne Urbino 12, a pierwsze z nich pojadą do Włoch w 2020 roku. Mediolan do 2030 roku chce przejść w komunikacji publicznej wyłącznie na autobusy elektryczne. Zamówienie jest warte około 192 mln euro.

Zaletami autobusów elektrycznych – poza tym, że nie zanieczyszczają powietrza spalinami – jest także cicha praca silnika i brak wibracji, co przekłada się na znacznie większy komfort jazdy pasażerów. W środku będą też zamontowane ładowarki urządzeń mobilnych oraz nośniki informacji pasażerskiej. Każdy pojazd będzie też wyposażony w monitoring. Autobusy będą zasilane bateriami Solaris High Energy o łącznej pojemności ponad 240 kWh

MSZ, el, fot. Autobusy Solarisa, jeszcze spalinowe, kursujące po ulicach Mediolanu

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze