Kolejne remonty w Poznaniu. Będą zmiany w organizacji ruchu

roboty drogowe fot. ZDM

Układanie linii elektroenergetycznej na Górczynie i budowa przyłączy telekomunikacyjnych na Wildzie. Od 21 sierpnia piesi w tych dwóch dzielnicach muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu, choć dojazd i dojście do posesji zostaną zachowane.

Jak informuje Miejski Inżynier Ruchu, w związku z budową linii kablowej elektroenergetycznej prowadzone będą prace ziemne w pasie drogowym ulic: Woźnickiej, Kopanina, Klinkierowej i Żwirowej. Roboty odbywać się będą etapami w chodnikach i poboczach. Ruch pieszy może być kierowany na drugą stronę ulicy, w tym z wykorzystaniem tymczasowych przejść dla pieszych. Utrzymany zostanie dojazd i dojście do posesji. Prace potrwają od 21 sierpnia 2023 r. do 31 stycznia 2024 r.

Z kolei w chodniku i przyległym terenie zielonym w rejonie ulic Mielęckiego, Filareckiej, Rolnej i Langiewicza na Wildzie będą prowadzone prace ziemne w związku z budową przyłączy telekomunikacyjnych. W celu zmniejszenia uciążliwości prace prowadzone będą etapami – nie powinny generować utrudnień w ruchu pojazdów na jezdni, ale ruch pieszych może być już kierowany na drugą stronę ulicy. W miarę możliwości zapewniony zostanie dojazd i dojście do posesji. Tu prace potrwają od 21 do 31 sierpnia tego roku.

Podziel się: