beczki z chemikaliami fot. OSP Pleszew

Kolejne porzucone beczki z chemikaliami! Tym razem w Kościelnej Wsi

20 beczek z nieznaną zawartością, o łącznej pojemności 200 litrów, zostało znalezionych w Kościelnej Wsi niedaleko Pleszewa. Strażacy, którzy znaleźli beczki, wysłali do analizy próbki ich zawartości i już otrzymali wyniki.

Beczki zostały znalezione około 3 lutego około godziny 23.00 na poboczu drogi w Kościelnej Wsi. Strażacy z Pleszewa, Kalisza oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Ekologiczno-Chemicznego z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy pracowali przy zabezpieczaniu znaleziska, przypuszczali, że ich zawartość stanowią jakieś substancje chemiczne.

Strażacy zabezpieczyli znalezione pojemniki i wysłali próbki zawartości do analizy. Wyniki już nadeszły i jak poinformował kpt. Paweł Mimier, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Pleszewie, beczki zawierają mieszankę rozpuszczalników, farb i wody.

Pleszewska policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie – porzucanie niebezpiecznych odpadów jest karalne i ich właściciel, o ile uda się go znaleźć, musi się liczyć z surową karą do 5 lat więzienia,

Źródło: wlkp24.info