Unii Lubelskiej fot. L. Łada

Kolejne działki na sprzedaż od miasta. Co za lokalizacja!

Zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna i usługowa. Takie jest przeznaczenie dwóch działek przy skrzyżowaniu ulicy Unii Lubelskiej i Hetmańskiej, które miasto właśnie wystawiło na sprzedaż.

Już podczas prezentacji planów budowy trasy tramwajowej i pętli na ulicę Unii Lubelskiej Maciej Wudarski, ówczesny zastępca prezydenta Poznania i inicjator inwestycji, zapowiadał, że tereny wokół są przeznaczone na budownictwo mieszkaniowe. Jednak tym razem, odwrotnie niż to się zazwyczaj dzieje w Polsce, a bardzo często także w Poznaniu, najpierw miała zostać zapewniona komunikacja dla tego rejonu, by nowi mieszkańcy nie byli skazani na spacery po kilka kilometrów do najbliższych przystanków miejskiej komunikacji.

Trasa przy Unii Lubelskiej już działa, a miasto od 2020 roku próbuje sprzedać położone w jej sąsiedztwie tereny przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i usługi. Niestety, przy pierwszym podejściu nie znaleźli się zainteresowani. Może cena była zbyt wysoka? Miasto chciało wtedy 50 mln zł za cały teren o powierzchni około 21 tys. m kw. przy skrzyżowaniu Unii Lubelskiej i Hetmańskiej.

Teraz teren został podzielony na dwie działki. Pierwsza (06/15/12/1) ma 13 tys. m kw., znajduje się przy skrzyżowaniu Unii Lubelskiej i Hetmańskiej, a miasto chciałoby za nią dostać 31 mln zł. Druga (06/15/12/2) znajduje się przy samej Hetmańskiej, ma powierzchnię 7500 m kw. i jej cena wywoławcza to 18 mln zł.

Przetarg nieograniczony zaplanowano o godzinie 10.00 24 marca w Sali Białej UMP.

Źródło: UMP