Kolejna ulica w Poznaniu zyska nową nawierzchnię. Prace już się rozpoczęły

roboty drogowe fot. ZDM

7 listopada rozpoczęły się prace budowlane na ulicy Krośniewickiej na Zielińcu – Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisały umowę z wykonawcą wyłonionym w przetargu. Ulica zyska nową nawierzchnię bitumiczną.

Ulica Krośniewicka jest obecnie nieutwardzona. Ale 7 listopada wykonawca przejął plac budowy i rozpoczęły się prace przy nowej nawierzchni ulicy.

„Rozbudowany zostanie ok. 400-metrowy odcinek ul. Krośniewickiej od ul. Smołdzinowskiej do torów kolejowych” – informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. – „Ulicę pokryje nowa nawierzchnia bitumiczna. Droga będzie miała również odpowiednie odwodnienie. Przebudowane zostanie także skrzyżowanie z ul. Smołdzinowską. Przy zabudowaniach powstaną zjazdy do posesji oraz chodnik. W zakres zadania wchodzi także budowa oświetlenia drogowego, sieci wodociągowej i kanału technologicznego. W miejscu zakończenia drogi, tuż przed nasypem kolejowym, przewidziana jest budowa placu do zawracania”.

Podczas robót ulica nie będzie przejezdna, jednak zachowane zostaną dojścia i dojazdy do posesji. Mogą się jednak zdarzać takie momenty, kiedy fragmenty ulicy będą całkowicie wyłączone z ruchu.

Podziel się: