Kolejna ulica w Poznaniu ma nowy chodnik. Tym razem na Sołaczu

nowy chodnik, Podolska fot. ZDM

Ulica Podolska na Sołaczu to teraz prawdziwa wizytówka dzielnicy dzięki nowemu chodnikowi – właśnie zakończył się remont prowadzony po północnej stronie ulicy, na odcinku od Wołyńskiej w stronę Śląskiej.

Mieszkańcy od dawna skarżyli się na fatalny stan chodnika na tej ulicy i wielokrotnie apelowali do Rady Osiedla Sołacz o przeprowadzenie remontu chodnika. W tym roku się udało – rada przeznaczyła na ten cel 310 tys. zł, a wykonawcą był Zarząd Dróg Miejskich. Odbiór techniczny chodnika został wykonany pod koniec listopada.

„W miejsce zniszczonej nawierzchni została ułożona, zgodnie z obowiązującym katalogiem nawierzchni dla Jeżyc, jasna kostka o wymiarach 20×20 cm, a po bokach kostka typu czapka biskupa z posypką grafitową” – informuje ZDM. – „Pasy kompensacyjne wykonane zostały z mniejszej kostki w kolorze grafitowym. Wyremontowane są także zjazdy do posesji”.

Remontowi chodnika towarzyszyły też prace przygotowujące teren pod nasadzenia zieleni niskiej w pasach oddzielających jezdnię od chodnika. Zostały one zabezpieczone drewnianymi słupkami – to efekt złych doświadczeń. Już przed remontem na ulicy istniały pasy zieleni, jednak ponieważ nie było słupków, zostały doszczętnie rozjechane przez samochody.

Podziel się:

Ostatnio dodane: