sobota, 9 grudnia, 2023

Kolejna ulica na Antoninku po remoncie

Nowa nawierzchnia z kostki betonowej i odwodnienie, dzięki czemu deszczówka przestanie zalewać posesje mieszkańców. Tak wygląda po remoncie ulica Dobrowita na Antoninku.

Ulica była remontowana na odcinku od ulicy Leszka do ul. Sędziwoja. Teraz, po zakończeniu remontu, mieszkańcy mają odwodnienie ulicy, którego budowa była kluczowa, bo dotąd woda deszczowa zalewała posesje mieszkańców, a także nową nawierzchnię o szerokości 4,5 metra, wykonaną z kostki betonowej typu Behaton.

– W ramach robót powstały nowe wpusty drogowe, studnie deszczowe i przykanaliki włączone w istniejący kanał deszczowy zlokalizowany w ul. Sędziwoja – informuje Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg Miejskich. – Pobocza, o szerokości 1,5 metra, zostały wykonane z kostki betonowej. W celu dodatkowego uspokojenia ruchu, w odległości około 50 metrów od ul. Sędziwoja powstał próg zwalniający.

Przebudowa kosztowała około 600 tysięcy złotych. Większość pieniędzy pochodziło z budżetu Rady Osiedla Antoninek – Zieliniec – Kobylepole.

Źródło: ZDM