Kolejna partia sprzętu pojechała z Poznania do Charkowa. „Ma pomóc wodociągom”

sprzęt dla Charkowa fot. Fundacja kaganek

Opaski do naprawy rurociągów i zwoje kabli, wszystko razem ważące prawie 3 tony. Wszystko tom pojechało do Charkowa, partnerskiego miasta Poznania na Ukrainie, by pomóc jego mieszkańcom w naprawie zniszczonych przez wojnę instalacji.

Sprzęt został kupiony przez spółkę Aquanet S.A: 43 sztuki opasek do naprawy rurociągów i dwa zwoje kabli, ważące razem ponad 2,6 ton. Transport już dojechał do Charkowa, odebrali go pracownicy wodociągów charkowskich. Umożliwi wiele napraw rur zniszczonych podczas działań wojennych i dzięki temu mieszkańcy miasta będą mieli lepszy dostęp do wody.

– Jesteśmy w kontakcie z ich przedstawicielami – mówi Agnieszka Kaczmarek, specjalista ds. CSR Aquanet S.A. – Dostawy są ustalane na bieżąco, przekazujemy sprzęt, który jest niezbędny do utrzymania infrastruktury i ma pomóc wodociągom w utrzymaniu działania.

Trudnym zadaniem okazało się znalezienie partnera, który byłby w stanie taki sprzęt przetransportować do Ukrainy. Dzięki wspólnym działaniom urzędu miasta, urzędu marszałkowskiego oraz zastępcy dyrektora Teatru Muzycznego udało się znaleźć Fundację „Kaganek” z Kielc, która podjęła się zadania i dostarczyła cały sprzęt do Charkowa.

To nie pierwsza pomoc Aquanetu dla Charkowa: w styczniu ubiegłego roku spółki grupy kapitałowej pod koordynacją Aquanet S.A. również kupiły sprzęt do utrzymania infrastruktury wodociągowej w Charkowie. Wtedy były to opaski naprawcze oraz osprzęt elektroenergetyczny, m.in. szlifierka kątowa, metanomierz laboratoryjny, Ph-metr/konduktometr, spektrometr, elektrody spawalnicze i lampy robocze akumulatorowe. A dodatkowo pojechały też koce, śpiwory i termosy, zebrane wśród pracowników.

– Wojna w Ukrainie trwa i nadal jest potrzebna pomoc, m.in. w kontekście zapewnienia prawidłowego funkcjonowania infrastruktury w miastach bombardowanych przez Rosjan – podkreśla prezydent Jacek Jaśkowiak. – Poznań od samego początku z całych sił pomaga władzom i mieszkańcom Charkowa.

Od momentu wybuchu wojny do Charkowa z Poznania pojechało już kilka tirów z darami: żywnością dla dzieci i niemowląt, środkami higienicznymi oraz lekami i materiałami opatrunkowymi. Z kolei Samorząd Województwa Wielkopolskiego wysłał podobne transporty humanitarne do obwodu charkowskiego, we współpracy z Wielkopolskim Bankiem Żywności i Caritas.

Podziel się:

Ostatnio dodane: