Kolejna ofiara oszustów. Straciła bardzo dużo pieniędzy!

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Wrzesińscy policjanci prowadzą śledztwo w sprawie oszustwa, którego ofiarą padła 24-letnia wrześnianka. Kobieta straciła 295 tys. zł. Funkcjonariusze po raz kolejny ostrzegają przed fałszywymi doradcami finansowymi, obiecującymi duże pieniądze.

Kobieta od 29 września prowadziła konwersację z rzekomymi doradcami finansowymi, których znalazła na portalu ogłoszeniowym, zachęcona obietnicą zarobku oraz szybkiego zysku.
– Oszuści namówili na samym początku 24-latkę do zainwestowania 200 euro, które po pierwszych wątpliwościach, chcąc odzyskać, musiała opłacić „ubezpieczenie zwrotne”. I można powiedzieć, że od tego momentu kobieta wpadła całkowicie w sidła oszustów – wyjaśnia mł. asp. Adam Wojciński, oficer prasowy policji we Wrześni. – Kolejne kroki polegały na kliknięciu w link do przesłanej strony przez pseudo-finansistów strony oraz podanie danych do swoich kont bankowych, na których zostały zaakceptowane kredyty gotówkowe, a także udostępnienie zdjęcia dowodu osobistego. Oszuści wykonywali różne transakcje w postaci wpłat oraz – niestety – wypłat z kont 24-latki.

Oszuści nie poprzestali na wzięciu kredytów i transakcjach. Na nazwisko kobiety została także założona działalność gospodarcza – doradztwo finansowe – oraz profil zaufany.

– Jak widać na tym przykładzie, oszuści dalej swoimi już znanymi metodami zarabiają duże pieniądze – podsumowuje Adam Wojciński. – Niestety, do momentu, w którym 24-latka doszła do wniosku, że jest to mistyfikacja, minął ponad miesiąc, po którym 9 listopada br. zostało złożone zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Wartość strat, które poniosła kobieta, to zawrotna kwota 295 tysięcy złotych.

Wrzesińscy policjanci ostrzegają przed atrakcyjnymi ofertami szybkiego i łatwego zysku. Nie ma tygodnia, by nie odnotowali kolejnych przypadków oszukanych osób.

Źródło: KPP Września

Podziel się: