Kolejna kamienica w Poznaniu zostanie wyremontowana

kamienica, Szamarzewskiego fot. T. Lewandowski FB

„Mamy poniedziałek, a tu wpada świetna informacja” – napisał Tomasz Lewandowski, prezes ZKZL, na swoim profilu społecznościowym. Spółka dostała dziś prawie 6 mln zł bezzwrotnego wsparcia z funduszy dopłat BGK na modernizację kamienicy.

Chodzi o kamienicę przy ul. Szamarzewskiego 21, neoklasycystyczną, z bogato zdobioną elewacją i bardzo cenną, ponieważ będącą elementem zespołów urbanistyczno-architektonicznych najstarszych dzielnic XIX-wiecznego Poznania.

„Tak jak ma to miejsce przy każdej kompleksowej modernizacji zakres prac jest bardzo szeroki” – wyjaśnia prezes ZKZL. – „Remont obejmie zarówno lokale mieszkalne, jak i części wspólne budynków frontowego i oficyn. Prace obejmą naprawę dachu i jego docieplenie. Istotnym elementem będzie remont elewacji frontowej budynku wraz z elementami dekoracyjnymi kamienicy. Wszystkie prace zostaną tutaj wykonane zgodnie z zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków”.

W budynku zostaną także wymienione okna, oczywiście na takie, które będą wyglądać identycznie jak obecne, wyremontowane zostaną także balkony i klatka schodowa.

https://www.facebook.com/tomasz.lewandowski.7737/posts/pfbid0L165btKt4HVUx7mzcejuBm7PhALu9MDiEZyqWDma4XcYDctVeHQboMLFbaSdv1Fil

Podziel się:

Ostatnio dodane: