Kolejna droga rowerowa z wyremontowaną nawierzchnią. “To znacząco poprawiło warunki”

droga rowerowa, Dolna Wilda fot. ZDM

Rowerzyści mają do dyspozycji wyremontowaną drogę rowerową wzdłuż Dębiny, od skrzyżowania z Czechosłowacką do granic miasta. Nowa nawierzchnia została położona w ramach projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego „Rowerem na Wartostradę”.

Rowerzyści jeżdżący tą trasą wzdłuż Dębiny nie raz narzekali na fatalny stan nawierzchni ułożonej z wiekowych płyt chodnikowych. Sytuację nieco poprawiło oddanie do użytku drogi po zachodniej stronie Dolnej Wildy, jednak korzystający z niej rowerzyści musieli nadkładać drogi, no i zaliczyć kilka przejść przez jezdnię, co nie było najwygodniejsze.

Teraz rowerzyści korzystają już z wygodnej, bitumicznej drogi rowerowej, jak informuje Zarząd Dróg Miejskich. Odcinek liczy 320 m i prowadzi na południe od skrzyżowania z ul. Czechosłowacką. Piesi mogą poruszać się po nowym chodniku z płyt betonowych, a rowerzyści korzystają z wygodnej, bitumicznej drogi rowerowej.

– To znacząco poprawiło warunki jazdy po jednej z ważniejszych tras rowerowych, uczęszczanej przez osoby dojeżdżające do centrum miasta od strony Lubonia oraz poruszające się w rejonie Dębiny – podkreśla Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa ZDM. – Dodatkowo przy przejściach dla pieszych zostały obniżone krawężniki oraz zamontowane maty fakturowe dla osób niedowidzących i niewidomych.

Wymiana nawierzchni ciągu pieszo-rowerowego na ul. Dolna Wilda koszt prawie 800 tysięcy złotych.

Podziel się: