Koleje Wielkopolskie zwracają pieniądze za niewykorzystane bilety okresowe. Z powodu koronawirusa

Z powodu zamkniętych szkół, placówek kultury i przejścia na pracę zdalną wiele osób rezygnuje z biletów na dojazd do pracy. Koleje Wielkopolskie informują, że będą zwracać pieniądze za bilety.

Możliwość zwrotu dotyczy całkowicie lub częściowo niewykorzystanych biletów okresowych odcinkowych (tygodniowych, miesięcznych lub kwartalnych) oraz wg oferty BUS – TRAMWAJ – KOLEJ, zakupionych w kasie biletowej, pociągu lub biletomacie najpóźniej 13 marca 2020 r., ważnych na przejazdy 12 marca i później. Zwrot jest dokonywany w odstępstwie od obowiązujących terminów (tzn. nawet po upływie odpowiednio: pierwszego, dziesiątego lub trzydziestego dnia terminu ważności biletu), bez potrącenia odstępnego, proporcjonalnie do czasu, w jakim nie mogły one być wykorzystane.

W przypadku podróżnych, którzy nabyli bilety okresowe odcinkowe (tygodniowe, miesięczne i kwartalne) za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży tj. za pośrednictwem strony www.biletywielkopolskie.pl, zwroty należności za całkowicie lub częściowo niewykorzystane bilety, będą dokonywane na drodze reklamacji bez potrącania odstępnego, proporcjonalnie do czasu, w jakim nie mogły one być wykorzystane. Powyższe dotyczy biletów zakupionych najpóźniej 13 marca 2020 r., ważnych na przejazdy 12 marca i później.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze