Kobylnica: Uwaga na wichurę i połamane drzewa!

Połamane drzewa, konary leżące na szosie – tak wygląda droga na Gniezno na wysokości Kobylnicy. – “Wygląda to tak, jakby przeszła tu trąba powietrzna” – informuje nasza Użytkowniczka, która wysłała nam zdjęcia połamanych drzew.

W rzeczywistości, jak zapewnia nasza Użytkowniczka, droga wygląda jeszcze gorzej niż na zdjęciach. Wszędzie leżą połamane konary, na trasie pracują też już strażacy usuwając z jezdni połamane drzewa. Padający deszcz jeszcze dodatkowo utrudnia jazdę.

Silny wiatr wiejący z południowego wschodu połamał drzewa, przyniósł też gwałtowne opady deszczu, a gdzieniegdzie i burze. Jedna z nich właśnie przechodzi nad Poznaniem.

Przypominamy, że nad Poznaniem i okolicami obowiązuje drugi stopień ostrzeżenia meteorologicznego. Oznacza on przewidywanie wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, a także śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Aktualizacja, godz. 18.50: na drodze między Kobylnicą a Uzarzewem obowiązuje ruch wahadłowy. Na drodze cały czas pracują strażacy, usuwając powalone drzewa. na razie nie ma sygnałów o poszkodowanych. Powalone zostały także dwa drzewa na Łazarzu – jedno, przy ul. Potockiej, upadło na dach sąsiadującego budynku i uszkodziło go.

el

Dodaj komentarz

avatar