Kobieta zaatakowana przez osy. Straciła przytomność

osy, gniazdo fot. kundennote_com, pixabay (zdjęcie ilustracyjne

Pogotowie ratunkowe i strażacy interweniowali w Nietążkowie w powiecie kościańskim, gdzie osy zaatakowały 37-letnią kobietę. Użądlona straciła przytomność i karetka zabrała ją do szpitala.

Do wypadku doszło 13 sierpnia tuż przed godziną 21.00, jak informuje Radio Elka. Kobieta poszła sprawdzić wskazania licznika gazowego, znajdującego się w piwnicy. Okazało się, że przy nim zagnieździły się osy i zaatakowały kobietę, żądląc ją tak, że straciła przytomność.

Na miejsce zostali wezwani strażacy, ponieważ nie było wolnej karetki, którzy udzielili kobiecie pierwszej pomocy, a także usunęli gniazdo os. Prośby do strażaków o usunięcie gniazda os czy szerszeni latem są bardzo częste, ale służby reagują tylko w sytuacji zagrażających zdrowiu lub życiu mieszkańców. W pozostałych przypadkach właściciel posesji musi sam zadbać o usunięcie gniazda, wzywając wyspecjalizowaną firmę. Jak ostrzegają strażacy – nie należy tego robić na własną rękę, bo może się to skończyć użądleniami, które mogą być groźne dla zdrowia i życia.

Podziel się: