Kobieta w przebraniu zakonnicy zatrzymana przez policję. Kierowała samochodem pod wpływem alkoholu

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Wolsztyńscy policjanci zostali zawiadomieni, że kierowca samochodu marki Suzuki Swift może być pod wpływem alkoholu. Zatrzymali więc wskazane auto – i jakież było ich zdziwienie, gdy za kierownicą zobaczyli… siostrę zakonną. W dodatku pod wpływem alkoholu.

Wszystko wydarzyło się 3 marca tuż po północy. Dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji otrzymał wiadomość dotyczącą kierującej Suzuki Swift, której sposób jazdy wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Auto jechało bez włączonych świateł i zygzakiem całą szerokością jezdni. Zgłaszający, inny kierowca, powiedział, że samochód znajduje się w rejonie ulicy Lipowej w Wolsztynie.

„We wskazany rejon skierowani zostali pełniący służbę patrolową policjanci Wydziału Prewencji. Mundurowi szybko zlokalizowali auto i nakazali kierującej zatrzymanie się do kontroli drogowej” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie. – „Gdy podeszli do zatrzymanego samochodu zobaczyli za kierownicą… siostrę zakonną ubraną w habit i charakterystyczny kornet na głowie. Zachowanie kobiety wskazywało, że rzeczywiście jest pod wpływem alkoholu. Kobieta została doprowadzona do wolsztyńskiej jednostki, gdzie poddano ją badaniu alkotestem. Urządzenie wykazało 0,79 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (1,66 promila w organizmie)”.

Okazało się, że kobieta nie jest zakonnicą. Wyjaśniła policjantom, że ubrała się w strój zakonny, ponieważ miała zamiar pojechać do wnuka, który za kilka miesięcy ma przystąpić do pierwszej komunii. Uważała, że w ten sposób oswoi go z otoczką towarzyszącą przygotowaniom do komunii i samą uroczystością…

„Policjanci przekazali pojazd wskazanej przez kobietę osobie, a ją poinformowali o konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu” – podsumowują wolsztyńscy policjanci. – „W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Jego efektem może być dla kobiety nawet dwuletnie więzienie”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: