piątek, 1 grudnia, 2023

Kobieta topiła się w stawie. Wyciągnęli ją policjanci

35-letnia mieszkanka Piły topiła się w stawie. Świadek zdarzenia zadzwonił po służby i kobietę wyciągnęli policjanci, którzy na miejsce dotarli jako pierwsi. Zdążyli w samą porę – kobietę udało się uratować i jej życiu już nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do wypadku doszło 9 listopada, ale policja poinformowała o nim dopiero teraz. Oficer dyżurny otrzymał informację, że nad jednym ze stawów na osiedlu Zamoście w Pile znajduje się kobieta – i że stoi bardzo blisko brzegu. Dlatego zdecydował się powiadomić policję.

– Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego w składzie sierż. Karolina Król oraz sierż. Maciej Ksyta dotarli na miejsce jako pierwsi – informuje sierż. szt. Wojciech Zeszot, oficer prasowy KPP w Pile. – Mundurowi dostrzegli kobietę, która znajdowała się już w wodzie i potrzebowała pomocy. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na ratunek i po kilku chwilach bezpiecznie wyciągnęli ją na brzeg. Okazało się też, że kobieta w okolicy przedramienia posiadała ranę, która została przez policjantów opatrzona. Do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego mundurowi monitorowali funkcje życiowe kobiety.

Ratownicy medyczni zabrali kobietę do szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Źródło: KPP Piła
Strona głównaWiadomości Piła / Chodzież / Wągrowiec / ZłotówKobieta topiła się w stawie. Wyciągnęli ją policjanci