Koalicja Obywatelska złożyła wniosek o wotum nieufności dla Jarosława Kaczyńskiego

wniosek o wotum nieufności dla wicepremiera Kaczyńskiego fot. C. Tomczyk TT
To nie pierwszy taki wniosek składany przez posłów KO – ale tym razem podpisała się pod nim także Lewica. Czy to zwiększy szanse na odwołanie wicepremiera?

O złożeniu wniosku poinformował dziś cezary Tomczyk, szef klubu KO w Sejmie.
„Dziś jako Koalicja Obywatelska składamy wniosek o wyrażenie wotum nieufności dla J. Kaczyńskiego, który jest wicepremierem ds. bezpieczeństwa” – napisał na Twitterze. – „Chociaż chyba bliżej do „bezpieki”. Cieszę się, że podpisy pod wnioskiem złożyła Lewica. W jedności siła. Teraz to wspólny wniosek.”

Wniosek był przygotowany już kilka dni, ale Koalicja Obywatelska postanowiła go złożyć teraz ze względu na brutalne działania policji podczas czwartkowego Strajku Kobiet w Warszawie. Zdaniem Koalicji Obywatelskiej policja kłamie mówiąc, że to uczestnicy prowokowali funkcjonariuszy, bo to były pokojowe demonstracje, a jedynymi osobami, które były wyposażone w niebezpieczne narzędzia, byli ubrani po cywilnemu policjanci. I to oni prowokowali zajścia bijąc uczestników protestów teleskopowymi pałkami.

Wniosek opozycji o odwołanie Kaczyńskiego będzie też okazją do dyskusji o działaniach policji – bo marszałek Sejmu zapowiedziała, że nie przewiduje dla posłów informacji rządu na temat działań policji. Jednak wszystko wskazuje na to, że to będzie jedyny efekt złożenia wniosku. Raczej nie ma szans na przejście w Sejmie mimo poparcia Lewicy i mimo konfliktów w obozie PiS.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: