Koalicja Antysmogowa przerwała sesję rady miasta

Przedstawiciele Koalicji Antysmogowej weszli na salę, w której odbywa się sesja rady miasta, a następnie przerwali na moment obrady. Chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na problem smogu w mieście.

– Dzisiaj mamy sesję budżetową, na której rada miasta będzie ustanawiała budżet na kolejny rok – powiedział Przemysław Czechanowski, z partii Razem. – Mamy w tym budżecie przewidziane dwa miliony złotych na kontynuację programu „Kawka bis”. Program ten jest nieskuteczny, ponieważ jedynie dwie trzecie tej kwoty zostały wykorzystane w zeszłym roku. Jest on teoretycznie adresowany do wszystkich mieszkańców, ale korzystają z niego tylko niektórzy. W takim tempie wymiana pieców zajęłaby nam ponad 60 lat, a problem ze smogiem jest już teraz. W związku z powyższym Koalicja Antysmogowa przygotowała swój projekt: „Wymień Kopciucha”. Chcielibyśmy na tej projekt przeznaczyć jedenaście milionów i jest to projekt kompleksowy. 

Radni Koalicji Obywatelskiej twardo jednak zamierzają dalej stawiać na program „Kawka bis”, wobec czego autopoprawka Koalicji Antysmogowej najprawdopodobniej zostanie odrzucona.

 

Podziel się: