Kłopoty miejskiej komunikacji. Autobusy i tramwaje walczą ze śniegiem oraz śliskimi nawierzchniami

Zima autobus MPK śnieg Poznań fot. Sławek Wąchała

Brak komunikacji do Biedruska ze względu na oblodzenie, tramwaje kursujące objazdami z powodu uszkodzenia sieci trakcyjnej i autobusy, które utknęły na skrzyżowaniu z powodu zbyt śliskiej nawierzchni. Pasażerowie miejskiej komunikacji w Poznaniu mieli dziś spore problemy.

Gdy tylko zaczął padać śnieg, natychmiast na drogi wyjechał sprzęt do odśnieżania. Okazało się jednak, że to nie wystarczy, bo opady są tak obfite, że efektów odśnieżania po kilku minutach już nie widać. Śnieg sprawił też, że ulice zrobiły się bardzo śliskie i przez kilka z nich nie dało się przejechać. Problemy miały zwłaszcza duże pojazdy, takie jak autobusy miejskie.

Jak informuje dyżurny MPK, między godziną 14.47 a 15.13 autobusy miejskie nie kursowały w okolicach skrzyżowania ulic Opieńskiego i Umultowskiej z powodu tak śliskiej nawierzchni, że nie dało się tamtędy przejechać.

Nie kursują także autobusy do Biedruska.
„Trasa z Radojewa do Biedruska – w obu kierunkach zablokowany przejazd przez stojące pojazdy – oblodzona jezdnia” – informuje MPK Poznań na swojej stronie. – „Trasy autobusów linii 911 i 348 zostały skrócone do pętli Radojewo”.

O godzinie 15.02 doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej na ulicy Podgórnej i tramwaje przez ponad godzinę kursowały objazdami, a pasażerowie na przystankach bezskutecznie czekali na przyjazd swojej linii.

MPK twierdzi, że sytuacja jest już opanowana, jednak otrzymujemy sygnały od naszych Użytkowników, że nadal jest problem z kursowaniem linii nr 18, która nie pojawia się na przystankach, a na tablicach ITS i na stronie nie ma żadnej informacji na ten temat.

Podziel się: