policja fot. KWP

Kłodawa: Hazard w czasach pandemii

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się dwaj właściciele maszyn do gier hazardowych. Mimo zakazów związanych ze stanem epidemii otworzyli swoje lokale dla klientów.

Kłodawscy policjanci, którzy na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców, w ostatnich tygodniach sprawdzają również czy wszyscy stosują się do nowych obowiązujących przepisów związanych z walką rozprzestrzeniania się koronawirusa. Niewielu było takich, którzy ignorowali obostrzenia, jednak podejrzenia policjantów wzbudziły osoby znajdujące się w okolicy lokali, w których znajdowały się maszyny do gier hazardowych. Dlatego też funkcjonariusze postanowili dokładnie przyjrzeć się tym miejscom.

17 kwietnia mundurowi zauważyli, że na jednej z kłodawskich ulic otwarty jest lokal, który zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w związku z wystąpieniem epidemii, nie powinien być dostępny dla klientów. Jak się okazało, właściciel automatów do gier hazardowych za nic miał aktualne zakazy, a z usług mógł skorzystać każdy zainteresowany.

Taką samą sytuację zastali policjanci dzień później kilka ulic dalej. Tam również lokal był dostępny dla postronnych osób, które mogły swobodnie i bez żadnych ograniczeń korzystać z automatów.

Policjanci sporządzili odpowiednią dokumentację z przeprowadzonych kontroli. Zebrany materiał przesłali do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kole. Po przeanalizowaniu spraw, Inspektor Sanitarny z uwagi na skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie właścicieli gier, którzy zlekceważyli obowiązujące przepisy, nałożył na nich kary administracyjne w wysokości 10 i 15 tysięcy złotych, adekwatnie do stworzonego zagrożenia.

KPP Koło, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze