poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Klawo i Artificialice. Scena nad Rusałką zaprasza!

Trochę improwizacji i jazzowej uważności zespołu Klawo oraz elektronika i elektryzujący wokal Artificialice, czyli Alicji Sobstyl. Scena nad Rusałką tradycyjnie w czwartek o 19.30 zaprasza na kolejne koncerty nad jeziorem. Wstęp wolny.

Klawo to muzycy pochodzący z różnych stron Polski, którzy poznali się na gdańskiej Akademii Muzycznej, gdzie studiowali. Ich muzykę charakteryzuje różnorodność wpływów, które twórczo przetwarzają: od elektroniki poprzez funky aż po jazz i afrobeat. Świetny, solidny warsztat sprawia, że jest to muzyka, którą z pewność warto poznać. No i mają fascynujące, nieco absurdalne poczucie humoru.

Alicja Sobstyl aka Artificialice jest kompozytorką, autorką tekstów, wokalistką, flecistką i producentką. Gra także z Klawo, ale właśnie zadebiutowała autorską płytą “Prisoners of Expectations” wydaną przez Coastline Northern Cuts. Intrygujący wokal i nieszablonowe podejście do elektronicznej tradycji sprawia, że jej utworów słucha się z zaciekawieniem – bo nigdy nie wiadomo, co będzie dalej…

Organizatorem cyklu koncertów jest Fundacja Pogoda, a koncerty można oglądać także na jej facebookowym profilu. Portal tenpoznan.pl jest patronem medialnym cyklu koncertów.

Strona głównaKulturaKlawo i Artificialice. Scena nad Rusałką zaprasza!