Kilkaset osób przeszło przez Poznań w Marszu Niepodległości (ZDJĘCIA)

Marsz Niepodległości 2023 Poznań fot. Sławek Wąchała

Wyruszyli z rynku Wildeckiego, przeszli przez centrum i złożyli kwiaty przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Przez Poznań przeszedł II Poznański Marsz Niepodległości.

Jeszcze kilka dni temu miały się odbyć dwa marsze, bo organizatorom nie udało się porozumieć – jednak w ostatniej chwili, 10 listopada, ogłosili, że jednak będzie to jeden, wspólny marsz, bo Święto Niepodległości powinno łączyć, a nie dzielić.

“Zapraszamy serdecznie na II Poznański Marsz Niepodległości! Weźmy ze sobą nasze narodowe flagi i pokażmy nasz wspaniały poznański patriotyzm” – zapraszali organizatorzy na profilu wydarzenia na Facebooku. – “Marsz tradycyjnie rozpocznie się o godzinie 14:00 na Rynku Wildeckim i przejdzie pod hasłem “Łączy Nas Polska”.

W marszu wzięło udział około 800 osób, według szacunków policji, a impreza przebiegła spokojnie i bez incydentów. Jego uczestnicy wyruszyli z rynku Wildeckiego, przeszli do pomnika Powstańców Wielkopolskich, gdzie uczcili pamięć powstańców poprzez złożenie kwiatów, a później przeszli na plac Stuligrosza.

Podziel się: