Kierski Festiwal 2023. Kto wystąpi w tym roku?

Festiwal Kierski 2021 fot. Magda Zając

16 i 17 września nad Jeziorem Kierskim rozpocznie się jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych zachodniej części Poznania – Kierski Festiwal. W tym roku na festiwalowej scenie wystąpią między innymi Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, Ørganek oraz DiscoPogo.

16 września festiwalowe bramy w Stajni Kaliński zostaną otwarte o godzinie 16.00. Na miejscu mali widzowie znajdą mnóstwo konkursów i zabaw oraz warsztaty przygotowane przez stowarzyszenie “Si”, a dorośli – stragany z gastronomią i rękodziełem. Na scenie tego dnia wystąpią Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, Grupa Ørganek oraz DiscPogo.

Krzysztof Cugowski to legenda muzyki rockowej, współtwórca Budki Suflera – i to w zasadzie wystarczy za opis. W Zespole Mistrzów zagra z nim na gitarze gra Jacek Królik, na perkusji Cezary Konrad, na basie Robert Kubiszyn, a Tomasz Kałwak na instrumentach klawiszowych.

Grupy Ørganek także specjalnie przedstawiać nie trzeba – wielokrotnie nagradzany zespół wiele koncertuje, często bywa w Poznaniu – ostatnio można go było usłyszeć podczas “Pikniku na Fest” na Cytadeli. Ørganek tworzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Robert Markiewicz (perkusja).

DiscoPogo istnieje od 2015 roku, a powstał z inicjatywy Vincenzo Corsiniego, który po występach jako gość Strachów na Lachy i nagraniu utworu “My name is Jeżyce” razem z Kamilem Durskim z Atlvnta i z “Kuzynem” z Pidżamy Porno, zdecydował się na założenie własnego zespołu – z bazą w Poznaniu. Ich muzyka to pogranicze rocka, funku, ska, a nawet disco.

17 września atrakcje festiwalowe rozpoczną się już o 10.00 pokazami woltyżerki sportowej dla dzieci i młodzieży – przyjadą zawodnicy z całej Polski, a przygotowane przez nich układy artystyczne są naprawdę niesamowite! Będzie też licytacja dla Jasia Wajdy, chorego przyjaciela Stajni Kaliński, stoiska gastronomiczne i stoiska z rękodziełem. Jak zapewniają organizatorzy – każdy tu znajdzie coś dla siebie!

Podziel się: