poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Kierowca wjechał w grupę pieszych. Dwie osoby ranne

36-letni kierowca audi wjechał w grupę ośmiu pieszych osób idących poboczem. Dwaj mężczyźni w wieku 19 i 33 lat, zostali poważnie ranni, stan jednego jest określany jako ciężki. Śmigłowiec LPR przetransportował go do szpitala.

Jak informuje TVN24, do wypadku doszło 20 października przed godziną 19.00 na drodze krajowej nr 21, między miejscowościami Pniewo i Chojny w województwie zachodniopomorskim. Grupa ośmiu osób szła poboczem drogi właściwą stroną, czyli w przeciwnym kierunku niż jadące samochody, by kierowcy ich widzieli. Mimo to jeden z kierowców najwyraźniej ich nie zauważył – piesi nie mieli odblasków – i wjechał w idącą grupę.

Dwóch mężczyzn w wyniku potrącenia odniosło poważne obrażenia i trafiło do szpitala – jeden z nich został przetransportowany śmigłowcem LPR, bo jego stan jest ciężki.

Prokuratura prowadzi postępowanie w tej sprawie na podstawie art. 177 p.2 Kodeksu Karnego, który mówi, że “jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do lat ośmiu”. Policjanci ustalili, że zarówno kierowca, jak i piesi byli trzeźwi. Jedna osoba została zatrzymana.

Strona głównaWiadomości z PolskiKierowca wjechał w grupę pieszych. Dwie osoby ranne